הדברה ירוקה

Slide 1

מהי הדברה ירוקה?

הדברה ירוקה או הדברה אורגנית היא שיטת הדברה חדשה יחסית, אשר אינה עושה שימוש בחומרים כימיים רעילים. הדברה ירוקה מבוססת על חומרים מן הטבע, בלי התערבות כימיה, בעלי רעילות נמוכה מאוד. אותם חומרים גורמים למזיק לקריסה של המערכות ודחייה מן בחומר לו הוא מזיק, ובמקרים מסויימים גם מונעת ממנו להתרבות. היתרון הגדול ביותר של הדברה ירוקה הוא כמובן העובדה שהחומרים אינם רעילים לבני אדם וחיות בית, ולא נשקפת סכנת חיים כאשר אנחנו נושמים אותם או נמצאים בקרבתם.

יתרונות חומרי ההדברה הירוקה

כשמדברים על הדברה ירוקה, או בשמה השני הדברה אורגנית, היתרון הבולט הוא הפתחה משמעותית בפגיעה בסביבה, ומתוך כך, שמירה על איכות הסביבה והמערכת האקולוגית. החומרים בהם משתמשים בהדברה ירוקה מתפרקים מהר יותר מחומרים כימיים, ולכן, עדיפים לקרקע ולסביבה. יתרון נוסף הוא בסיכון חיי האדם, שבאופן משמעותי פחות ואף אפסי בשימוש בחומרים אורגניים. בהדברות כימיות וריסוסים למיניהם, היו מקרים בעבר בהם הייתה פגיעה משמעותית בחיי אדם, בעיקר בילדים שנחשפים לרעלים בצורה ישירה יותר, בתופעות לוואי שונות ובהתפרצויות אלרגיות.

היכן ניתן למצוא חברה להדברה ירוקה?

בחיפוש פשוט ברשת האינטרנט עבור חברת הדברה ירוקה, יופיעו לעיניכם מגוון מדבירים העובדים בשיטה האורגנית. בין אם חברות הדברה במרכז ובאיזור השרון, ואפילו חברות מצפון ודרום הארץ. כל חברה להדברה עובדת עם חומרים אחרים. תוכלו להיכנס לאתרים שלהם, לבחון את החומרים בהם משתמשים המדבירים, לקרוא על שיטות העבודה ועוד. כמובן שתוכלו להתרשם מהמלצות של לקוחות קודמים. מומלץ, כמו כן, לבצע סקר שוק קטנטן ולהשוות את המחירים המוצעים לכם. בדרך כלל קשה יהיה לתת לכם הצעת מחיר מבלי לבדוק את כמות המזיקים וגודל השטח, מה גם שבמקרים מסויימים יש לבצע הדברה יסודית יותר, אבל יהיו בעלי מקצוע שיסכימו לתת לכם הערכה גסה.

אילו הכנות תידרשו לבצע בביתכם לפני שיגיעו המדבירים?

אז כשמדובר בהדברה כימית עליכם להיעדר לכ - 24 שעות, בגלל כמות הרעלים שעלולה לסכן חיי אדם. כשמדברים על הדברה אורגנית או הדברה ירוקה, כאמור, אחוז הרעלים והחומרים הכימיים מופחת באופן משמעותי, ולכן, תיאלצו להיעדר מהבית לשעתיים בלבד. בנוסף לזה, עליכם יהיה לפנות את ארונות המטבח המאחסנים בתוכם מוצרי מזון. מעבר לכך, תנו לחברת ההדברה המקצועית לעשות את שלה ותוכלו לעבור את עונת הקיץ ללא נמלים, מקקים, צרעות ושאר מזיקים.