הדברת ג'וקים

תיקן אמריקאי

ג'וק אמריקאי

הג'וק הנפוץ ביותר בארץ, ובעולם בכלל הוא ג'וק אמריקאי או תיקן אמריקאי. ג'וק אמריקאי הוא הג'וק הגדול, בצבע חום כהה, עם מחושים ארוכים במיוחד, אשר בורח במהירות כלא היה. את הג'וקים הללו אפשר למצוא בעיקר באזורים חמים ולחים ולכן המקום האהוב עליהם הם צינורות הביוב, סדקי התנור והמיקרוגל ומכונות הכביסה. הג'וק אמריקאי עשוי להיות מסוכן כיוון שהוא עלול להעביר מחלות ולהזיק לצמחים ולגידולים חקלאיים.

ג'וק אמריקאי – נעים (או שאולי לא כל כך נעים) להכיר

התיקן האמריקאי הוא תיקן גדול מאד, אשר יכול להגיע לאורך של עד כ – 4 ס"מ. למרות שמו, שניתן לו מאחר והתגלה באמריקה, כנראה שמוצאו בכלל מאפריקה והוא חי באותו גלגול התפתחותי כבר מיליוני שנים. הוא בצבע חום בהיר ויש לו יכולת תעופה כשהוא מגיע לבגרות. את הביצים מטילה הנקבה בתוך שק ומשאירה אותו באזורי מזון. ג'וק אמריקאי מצויד בתכונות המסייעות לו לשרוד ולהתרבות בקלות: הוא נמוך וגמיש מאד מה שמאפשר לו לזחול דרך סדקים צרים ביותר, הוא אוכל כל כך שהוא יכול להתקיים מכל דבר שנמצא בסביבתו החל ממזון תעשייתי ועד עלי צמחים בטבע. הוא בעל יכולת הישרדותית מדהימה ולמרות שהוא מעדיף חום ולחות ניתן למצוא אותו גם במקומות קרים ויבשים. יש לו אברי חישה מתקדמים המסייעים לו לחוש בסכנה במהירות ולברוח במהירות גבוהה ולכן הסיכוי להבחין בו קטן מאד, וגם כשכבר הבחנו קשה מאד ללכוד אותו.

הדברת ג'וק אמריקאי

ג'וק אמריקאי הוא זן אשר אינו עמיד בפני ריסוס בעל רמה רדיואקטיבית גבוהה. מאחר ולא ניתן לרכוש מוצרי הדברה מהסוג הזה באופן עצמאי, וטוב שכך, שהרי מדובר בחומרים חזקים ומזיקים מאד, רק מדביר מקצועי אשר לו יש אישור להשתמש בחומרים אלו והוא גם יודע איך לעשות זאת. לכן, במידה ואתם סובלים מנוכחותו של ג'וק אמריקאי וחבריו הג'וקים בדירתכם או בביתכם, חשוב להזמין הדברה מקצועית עם מדביר בעל ניסיון וידע בתחום.

להדביר עד היסוד

הדברת מקקים אמריקאים נעשית על ידי ריסוס בחומרים חזקים ואפקטיביים לצד ריסוס נוסף לשם מניעה והרחקת המזיקים. לאחר ההדברה ייתכן ותמצאו תיקנים מתים הפוכים על גבם במקומות מסוימים אך דעו כי הרבה מהם לא באמת מתו אלא דווקא ברחו. לפחות הביצים מודברות כיוון שאינן יכולות לזוז. הדברה במרכז דורשת מדביר באזור המרכז שיעזור לכם מול מושבות התיקנים המאיימות להפיל אתכם חלל.