הדברת דבורים

הדברת דבורים – כל השיטות המקובלות להדברה

  הדברת דבורים היא הכרחית לכל מי שסובל מתופעות לוואי הקשורות לעקיצת דבורה, במיוחד אם סביבת המגורים שלו נמצאת בתוך צמחייה פורחת. זה יכול להיות בית קרקע פרטי בסביבה כפרית וזה יכולה להיות דירת מגורים בה יש מרפסת עם צמחים שכל כך מושכים את הדבורים.

 מדוע חשוב לעשות הדברת דבורים?

הדברת דבורים היא פעולה חיונית והכרחית לכל אדם הסובל מרגישות לעקיצת דבורים. ישנם אנשים שלאחר העקיצה לא מפתחים שום תופעת לוואי, מלבד אדמומיות ונפיחות קלה באזור העקיצה. בחלוף כמה ימים הסימן נעלם לגמרי. עם זאת, ישנם אנשים שהרבה יותר רגישים ועלולים לפתח אינסוף תופעות לוואי, חלקן אף מסכנות את חייהם: התעלפויות, בחילות, קשיי נשימה, קשיי בליעה, היחלשות הראיה וכן הלאה. לכן, במיוחד למי שגר בסביבה כפרית או אפילו למי שיש מרפסת המלאה בצמחים המושכים את הדבורים, כדאי מאוד לבצע הדברת דבורים. 

 כיצד מתבצעת הדברת דבורים?

הליך הדברת דבורים מתבצע בשיטות שונות, אם כי כולם נועדו לידיים מקצועיות בלבד. חייבים להיזהר הן מהחומרים בהם עושים שימוש והן מהדבורים עצמן הנוהגות לעקוץ את המדבירים.

 איתור קנים - השיטה הראשונה להדברת דבורים היא באמצעות הצבת מלכודות. המדביר מאתר את קן הדבורים הגורם נזק לבית הסמוך. בדרך כלל הקנים נמצאים בגזעי עצים, על ענפי העצים ובתוך חורים וסדקים בקיר. לאחר איתור הקן המדביר מרסס אותו בעזרת חומרי הדברה כימיים.

 הצבת פיתיונות - שיטה נוספת להדברת דבורים נעשית באמצעות הצבת פיתיונות. המדביר למעשה מפתה את הדבורים לנגוס בפיתיון מורעל, מה שמסייע בהמתתן. לעיתים אפילו הדבורים מחדירות את הרעל לכוורת, מה שגורם למותן של דבורים אחרות.

 הצבת מלכודות - עוד שיטה להדברת דבורים שמאוד נפוצה בישראל היא השיטה של הצבת מלכודות. שיטה זו נחשבת ליותר הומנית ופחות אכזרית לחרקים. מה גם, אין כאן שימוש ברעלים מסוכנים העלולים לפגוע לא רק בדבורים. מצד שני, יעילותה של שיטה זו פחותה משאר השיטות.

 עוד טיפ חשוב למי שסובל מעקיצות דבורים, להסתובב עם בגדים ארוכים העשויים מבדים עבים. להימנע מבגדים בצבעים זוהרים ולהעדיף צבעים ניטרליים כמו שחור ולבן. לא להשאיר בגינה או במרפסת דברי מתיקה ולא להשתמש בבשמים עם ריחות לא טבעיים.

 גם אתם זקוקים למדביר דבורים מקצועי ומנוסה? בריאותכם חשובה לכם ואין לכם אפשרות להחליף את סביבת המגורים? חייגו למספר 1-700-500-889. המדביר המזמר כאן בשביכם! אנחנו מבטיחים לכם אחריות מלאה להדברה, יעילות מרבית ושירות מכל הלב.