הדברת דבורים וצרעות

צרעה גרמנית

 

דבורים וצרעות – הדברה

הדברת דבורים וצרעות היא עניין לא פשוט. בניגוד לחשיבה המקובלת כי הדבורים ידידותיות לסביבה והצרעות הן קטלניות, בפועל, שני המינים עלולים לגרום לנזק. על כן, הדברת מזיקים היא עניין שרצוי ומומלץ בחום להשאיר לאנשי מקצוע. דבורים וצרעות משחררות חומר ארסי כאשר הן עוקצות, חומר אליו אנשים רבים עלולים להיות אלרגיים. החומר הארסי הוא חלק חיוני מאיבריהן הפנימיים של אותן דבורים וצרעות, לכן לאחר שחרורו הן מתות, אך חשוב לזכור כי לפני שהן מתות הן יכולות להמשיך לעוף ולעקוץ מספר פעמים. כדי להימנע מעקיצות וחשיפה לאלרגיה, חשוב לבצע הדברות צרעות ודבורים בהקדם האפשרי מהרגע שנתקלתם בהן.

 

הדברה ירוקה שומרת על איכות הסביבה

אם ברצונכם לבצע הדברת דבורים, צרעות ומזיקים למיניהם, עדיף שתבררו על הדברה ירוקה. הדברה ירוקה מבוססת על חומרים שאינם כימיים ורעילים, אלא חומרים טבעיים מן הצומח. החומרים הללו לא תמיד גורמים לקטילה של המזיקים, כמו שהם מעוררים אצל המזיקים דחיה כלפי הגורם לו הם מזיקים (צמח, חומר גלם, מזון). כמו כן, הדברה ירוקה פוגעת במערכת הרביה של המזיק ובמערכות נוספות בגופו, וגורמת לנטרול מוחלט, אך חשוב מכל – הדברת מזיקים, דבורים וצרעות עם חומרים ירוקים, לא משאירה שטח ספוג רעלים ועל כן, לא נשקפת סכנה לחיי אדם.

 

הדברת מזיקים – אל תעשה זאת בעצמך

על אף שניתן לרכוש חומרי הדברה לשימוש עצמי כמעט בכל טמבוריה או סופר – הדברת מזיקים וריסוס הם תחומים שעדיף להשאיר לאנשי מקצוע. כמובן שמדובר על ריסוס מסיבי ולא בעיה נקודתית בהיקף קטן כמו שיירת נמלים או מזיקים בודדים. אם נתקלתם בהופעה מרובה של מזיקים בבית – נדרש טיפול מקיף ועמוק בבעיה. במצב כזה יש להזמין מדביר מקצועי בעל חומרי הדברה מכל מיני סוגים. בחיפוש פשוט ברשת תוכלו למצוא מגוון חברות הדברה במרכז ובאיזור השרון וכמובן, בכל חלקי הארץ.

 

מתכוננים לקיץ

הקיץ כבר ממש בפתח, בנוסף לשמש ולחום – הקיץ מביא עימו המוני מזיקים מטרידים וקטלניים. בין המזיקים והמעופפים המופיעים בקיץ: דבורים, צרעות, נמלים, פרעושים, תיקנים ועוד. הזמן האופטימלי להזמנת הדברת מזיקים הוא בין החודשים מרץ למאי, כך תוכלו לעבור את הקיץ עם מינימום מזיקים, דבורים וצרעות סביבכם, והכי חשוב – ללא נזק לגינה או לבית שלכם. חשוב לזכור, שכל מקרה לגופו, ומומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שימליץ על תזמון ואופי ההדברה הנדרשת והמומלצת ביותר עבורכם.