הדברת דג הכסף

דג הכסף

הדברת דג הכסף

מהו דג הכסף?

דג הכסף הוא שם מדעי לחרק חסר הכנפיים הנרתע מהאור. הוא ניזון מחומרים צמחיים, במיוחד מסוכרים ועמילן, והינו בעל גוון אפור כסוף, ומכאן שמו. קיימים שני סוגים של דגי כסף: דג כסף ודג כסף הבית. דג הכסף יעדיף תנאי חוץ, בעוד שדג כסף הבית יעדיף בתים ומקומות חמימים. אורך חייו נע בין שנתיים לשמונה שנים, כאשר הוא משיל נשלים עד שמונה פעמים. בתנאים אידיאליים, קצב גדילתו של דג הכסף מוגבר, והוא יכול להשיל את נשלו אפילו חמש פעמים בשנה. דגי הכסף נמצאים בין המזיקים שמסבים הכי פחות נזק, מאחר ואינו גורם להשפעות מזיקות בריאותית לאדם, אך הינו בעל השפעות מזיקות עבור רכוש.

איזורי המחיה של דג הכסף

דגי הכסף למיניהם יעדיפו מקומות חשוכים, כמו סדקים, חריצים או כל מקום מסתור שהוא. הם בעיקר יעדיפו להימצא במרתפים, חדרי כביסה וארונות מטבח, כשהסיבה העיקרית היא הלחות. לחות של 70-80 אחוזים אידיאלית עבור גידולו. מאחר והוא אוהב מקומות חשוכים ולחים, גם ספריות הן אופציה לא רעה בכלל עבורו - הנייר של הספרים מכיל עמילן ממנו הוא ניזון. דג הכסף נחשב לאחד מן המזיקים הבולטים ביותר בנזק של ספרים, ניירות, טפטים, בדים טבעיים ועוד.

דרכי מניעה והדברה שתוכלו לבצע בעצמכם

יש כמה פעולות פשוטות שתוכלו לבצע בכדי לצמצם את התרבות דגי הכסף. החרק, כאמור, נרתע מהאור, ולכן חשוב לאוורר ולהאיר כמה שאפשר. כמו כן, האוורור מוריד את רמת הלחות והקרקע הופכת לפחות אידיאלית עבור החרק. פעולה נוספת שתוכלו לבצע היא שאיבת אבק. מומלץ לשאוב את החריצים, הסדקים ומדפי הספרים, או כל מקום שנראה לכם חשוך ולח כך שדג הכסף יכול להסתתר בו. במידה ואתם יודעים על בעיית רטיבות או צנרת שדולפת – חשוב לתקן בדחיפות ולייבש את האיזור.

דרכי מניעה והדברה – חברות הדברה

במידה ועשיתם את כל הפעולות שיכולתם לבצע עצמאית, ועדיין אתם רואים הופעה מרובה של דגי הכסף, תוכלו להתייעץ עם חברת הדברה בנושא. ישנן חברות הדברה במרכז ובאזור השרון, ובשאר חלקי הארץ, שישמחו לתת לכם פתרונות מקצועיים ויעילים עבור קטילת החרק. במידה ואתם חוששים מריסוס והדברה, קיימת היום שיטה מצויינת ויעילה הנקראת הדברה ירוקה. שיטה זו עושה שימוש בחומרים טבעיים שאינם כימיים, בעלי רעילות נמוכה מאוד. חומרים אלו קוטלים את החרק ביעילות, אך לא גורמים לסכנת חיי אדם או חיות בית.