הדברת חולד-חפרפרת

הדברה | הדברת מזיקים | הדברה במרכז | צ'יק צ'ק ג'וק | הדברה בתל אביב

חפרפרת / חולד

כולנו מכירים את גברת חפרפרת, זו שחופרת בורות גדולים בחצרות וגנים. אולם, יש נטייה להתבלבל בין אותה חפרפרת לחולד. אם כן, נתחיל בכך שנבשר לכם חגיגית שאין בארץ ישראל חפרפרות. כן, את הבורים גדולים שהורסים לכם את הגינה המטופחת, חופר חולד ולא חפרפרת. החולד מבצע את זממו לקראת סוף החורף, בעיקר בשטחי חקלאות, שטחים פתוחים או גינות פרטיות למיניהן. בניגוד לגברת חפרפרת, אדון חולד הוא מכרסם צמחוני הניזון לרוב מצמחים ופקעות למיניהן. הוא חסר חוש ראיה, ועל כן, הוא חי מתחת לפני האדמה וממעט לצאת לאור. בגלל העובדה שרוב הזמן הוא מתחת לאדמה, הדברת חולד או בשמה השני, הדברת חפרפרות, היא לא עסק פשוט בכלל.

הרחקת החולד

אם תתייעצו עם מדביר המתעסק בתחום הדברת מזיקים או הדברת חפרפרות, הוא יוכל לפרוס בפניכם מספר דרכים להרחקת החולד. השיטה הראשונה היא כמובן ריסוס והדברת השטח. החולד ניזון מהצמחייה, ואם היא תהיה ספוגה ברעל הוא יפגע. בנוסף, קיימת האפשרות להרעיל את המחילה שלו. בדיוק כמו בטיפול בעכברים, גם את החולד אפשר לתפוס באמצעות מלכודות, אותן ניתן להציב ברחבי הגינה. שיטה נוספת, המשלבת את שיטת הריסוס ושיטת המלכודות, היא שיטת הפיתיונות. למעשה, מפזרים בגינה פתיונות רעילים ומחכים שהחולד יתפתה לאכול אותם. כל השיטות אמורות למגר את התופעה ולדאוג שלא רק שהחולד יפגע או יתרחק, הוא גם לא יחזור לגינתכם.

הדברה ומניעה

הדברת החולד, מתבצעת בכמה שיטות הנתונות לשיקול דעתו של המדביר. מדביר מקצועי ילכוד את החולד בתוך מספר שעות. אם החלטתם לבצע הדברה, קחו בחשבון שהרבה פעמים מדובר בחומרים רעילים ומסוכנים, והשימוש ברעל חייב להיות מבוקר ומפוזר באופן מקצועי. על כן, מומלץ לקחת מדביר מיומן. פיזור הרעל באופן שאינו מבוקר עלול להוות סכנה גם לחיות המחמד בבית. חשוב לזכור, שכיום הרעלים הנפוצים ביותר הם רעלים מושהים, שמטרתם בעצם לגרום למזיקים לאכול אותם ללא חשש, והשפעתם מופיעה רק לאחר מספר ימים. לכן, לא תמיד תוכלו לשים לב מיד אם חיית המחמד שלכם נחשפה לרעל.

הדברה ירוקה

באם הגעתם להחלטה שמצב הבורות בגינה בלתי נסבל ואתם לא מצליחים לקטול את המזיק, כנראה שתזמינו חברת הדברה. נסו לברר האם חברת ההדברה ששכרתם מבצעת הדברה ירוקה. הדברה ירוקה היא שיטת הדברה המבוססת על חומרים טבעיים בעלי רמת רעילות נמוכה לבני אדם וחיות מחמד. הדברה ירוקה גם שומרת על איכות הסביבה וגם מבטיחה מינימום של פגיעה בסביבה.