הדברת חשופיות

חשופית צהובה

חשופיות – מי אלו?

חשופיות הן סוג של חלזונות ללא קונכייה. אורכן מגיע לכ - 9 ס"מ וגופן רירי ורך. בארץ נוכל למצוא מספר סוגים של חשופיות, אך הנפוצות ביותר הן החשופיות הצהובות. משך חיי החשופית נע בין שבעה לחמישה עשר חודשים. ברוב שעות היום מסתתרות החשופיות במקומות מוצלים ולחים, וכשיורד הערב הן יוצאות ממקום המסתור ומתחילות לחפש אחר מזון. בגלל גופן הלח, הן מותירות מאחוריהן שובל רירי המלכלך את המקום. הן ניזונות בעיקר מפסולת, עלים, פטריות וכו'. נוכחותן בסביבת הבית או החצר עלולה להוות מטרד ובמקרים מסוימים יש לבצע הדברת חשופיות.

הדברת חשופיות עצמאית

אז החשופיות ניזונות כאמור מרקבובית אורגנית ופסולת. על כן, יש לדאוג לנקות את החצר מכל שאריות עלים, צמחייה שנבלה וכו'. נסו שלא להשקות את הגינה בשעות הערב והלילה כדי לא ליצור לחשופיות סביבה כל כך נוחה וטובה של לחות. ישנה הדברה עצמאית שתוכלו לבצע, שהיא סוג של תרופת סבתא להרחקת חשופיות והיא פיזור מלח באיזורי המחיה שלהן. המלח סופג את כל הלחות של החשופית והיא נפגעת ומתרחקת. השיטה הטובה ביותר היא פיזור חומרי הדברה רעילים בשטח הנגוע. הדברת חשופיות בחומרים רעילים לא מומלצת לביצוע באופן עצמאי.

הדברה ירוקה

לצד חומרי ההדברה הכימיים הקלאסיים בהם עדיין עושים שימוש נרחב, כיום ניתן גם למצוא לחומרים אלה תחליפים הרבה יותר ידידותיים לסביבה. יותר ויותר חברות הדברה משתמשות בשיטה האקולוגית מהסיבה הפשוטה, שנגרם פחות נזק לסביבה מחד, ושהיא הרבה יותר נוחה ובריאה ללקוח ולמדביר עצמו, מאידך. הדברת חשופיות על ידי הדברה ירוקה נחשבת לשיטה מועדפת על ידי רבים, בעיקר בשל העובדה שהיעילות איננה נפגמת למול שיטת ההדברה הישנה.

פנו לאנשי מקצוע

אם יש לכם הופעה מסיבית ומטרידה של חשופיות בבית או בחצר, ועשיתם את כל טיפולי המניעה העצמאיים המומלצים, כנראה שהגיע הזמן לפנות לאנשי מקצוע בחברת ההדברה. חברות הדברה במרכז ובאזור השרון, כמו גם בשאר חלקי הארץ, יתנו לכם פתרונות יעילים וטובים להדברת חשופיות. מעבר להרחקתן של החשופיות, חשוב  למגר את הבעיה כך שלא תחזור על עצמה. הרבה פעמים פתרונות עצמאיים אמנם מצליחים להרחיק את החשופיות, אך מהר מאוד הבעיה חוזרת וכל המאמץ הלך לריק. חברת הדברה בעלת מדבירים מקצועיים ומנוסים בתחום, תוכל לתת לכם את המענה הטוב ביותר להרחקה ומיגור של החשופיות ומזיקים אחרים מסביבתכם, ולספק לכם פתרון איכותי וארוך טווח.