הדברת טרמיטים

טרמיטים

 

טרמיטים

טרמיטים הם חרקים החיים במושבות וניזונים מעץ יבש ומוצרים כמו: רהיטי עץ, ארונות מטבח, דלתות, משקופים, חלונות ועוד. הטרמיטים בונים את הקן שלהם באחד מהמוצרים הללו וממנו יוצאים לחפש מזון. בניגוד לשאר קבוצות החרקים והמזיקים, הטרמיטים מיוחדים בהתנהגותם החברתית. בכל מושבת טרמיטים יש מלך ומלכה, והם החרקים הבוגרים שיכולים להתרבות. תחתיהם בהיררכיה ישנם הפרטים, שאינם יכולים להתרבות, והם מתפקדים כחיילים. תפקידם של החיילים להגן על המושבה ולתחזק את הקן. טרמיטים מכונים "נמלים לבנות", על אף, שהם דומים יותר לתיקנים מבחינת הנראות.

 איך תזהו טרמיטים?

אם משווים את הטרמיטים לנמלים, אז מרחוק הם אכן יכולים להזכיר אחד את השני, אך אם מתקרבים קצת לקן, ניתן להבחין שיש להם מחושים ישרים ללא מפרקים. לנמלים יש מפרק גמיש ונראה לעין באופן יחסי. בניגוד לנמלים, שלהן צבע מובהק, הטרמיטים יכולים להיות שקופים ולהגיע עד לגוון בז' אדמדם. הטרמיטים חיים בכמות גדולה, כשבכל מושבה יש למעלה ממיליון פרטים. הם יקימו את המושבה שלהם בעיקר במקומות לחים ובעלי עץ יבש.

הדברת טרמיטים – פתיונות

הדברת טרמיטים יכולה להתבצע באופן עצמאי או בעזרתה של חברה מקצועית בתחום הדברת מזיקים. לאחרונה קיים שימוש נפוץ בשיטת הפיתיונות, שנמצאה אפקטיבית בכל הקשר להרחקת טרמיטים. על פי השיטה, מוצבת מתחת לאדמה קופסא בדמות תחנת האכלה, עם פתיון אהוב על ידי הטרמיטים (עץ או נייר). הטרמיטים שתפקידם לחפש מקורות מזון, מאתרים את הפיתיון ונכנסים אל תוך קופסת ההאכלה. המזון, כמובן, נגוע בחומרי הדברה רעילים. הטרמיטים שתפקידם לדאוג לשאר חברי הקן, נושאים את המזון הנגוע לקן ובעצם גורמים לחיסולו המוחלט.

חברות להדברת טרמיטים

בניגוד לשיירת נמלים שטיפול בה, לרוב, מסתיים בריסוס ביתי עצמאי, כשמדברים על הדברת טרמיטים העסק לא פשוט כל כך. הדברת מזיקים, בפרט הטרמיטים, דורשת מומחיות וידע של בעל מקצוע מיומן ובעל ניסיון. תהליך ההדברה כולל שימוש בחומרים מסוכנים, ולעיתים יכול להגיע לפירוק משקופים, דלתות וכדומה. יש היום מגוון חברות להדברה במרכז ובאיזור השרון, וכמובן בשאר חלקי הארץ. גם אם יש לכם ילדים בבית, אינכם צריכים לחשוש מפני הדברה. רוב חברות ההדברה יציעו לכם הדברה ירוקה, הכוללת שימוש בחומרים טבעיים שאינם רעילים לאדם. לא תצטרכו לעזוב את הבית למשך תקופה וגם אם תשאפו או תגעו בחומרי ההדברה, הם לא יהוו סכנה עבורכם ועבור ילדיכם.

 

 

הדברת טרמיטים בתל אביב , הדברת טרמיטים בחולון, הדברת טרמיטים בבת ים , הדברת טרמיטים בראשל"צ   ובכל איזור המרכז והשרון