הדברת כיני יונים

הדברה | הדברת מזיקים | הדברה במרכז | צ'יק צ'ק ג'וק | הדברה בתל אביב

כיני יונים

כיני יונים הם יצורים קטנים מאוד, בגודל של בערך חצי מראש סיכה. יש להם צורה של ביצה וקשה מאוד להבחין בהם. צבע כיני היונים הוא שקוף ומקור המזון העיקרי שלהם הוא דם. כשהם עוקצים הצבע שלהם משתנה משקוף לכתום ויכול להגיע לאדמדם. על אף שגם בני האדם סובלים מהיצורים הקטנים, הדם שהם מחפשים הוא דווקא אצל ציפורים קטנות למיניהן והם מגיעים לבתי מגורים לצרכי קינון. כאשר אדם נעקץ על ידי כיני יונים, נוגע בגופו ריר הגורם לפריחה מתפשטת ובמקרים חמורים יותר להתקשות והתייבשות רצינית של העור. במקרה הקשה ביותר ריר של כיני יונים עלול להתפתח לדלקת ריאות.

טיפולי מניעה
טיפולי מניעה של כיני יונים מתחילים בראש ובראשונה בסילוקן מסביבת הבית. אם אתם נתקלים בהופעה של יונים על גג הבית, בסביבת המזגן, על אדן החלון או במרפסת, אסור לכם בתכלית האיסור להתעלם. יתכן והנוכחות של היונים בסביבת ביתכם היא לצורך קינון, ואז כבר קשה הרבה יותר לסלקן. ביצי כיני יונים מוטלות לרוב בתוך הקן, במידה והיונים לא בקן באותה עת, יחלו הכינים לטפס על קירות הבית במטרה למצוא מקור מזון. היונה נחשבת לציפור נאמנה למיקום הקן שלה ולכן הרחקת הקן צריכה להיות מוחלטת, אחרת הבעיה תחזור על עצמה בכל עונה.

נדידת יונים – יש דבר כזה?

אנשים נוטים לחשוב שהיונה היא עוף נודד, הרבה פעמים אנו נתקלים בלהקה של יונים עפה בשמיים או מתמקמת לה בנחת על חוטי החשמל. אך לא כך הדבר, היונה איננה עוף נודד. היונה מקננת באופן קבוע בדרך כלל בקבוצות קטנות, שמתאספות יחד לחפש מקומות עם מקורות מים ומזון. ברגע שהיונה בוחרת מקום לקינון, היא יכולה לקנן בו לאורך שנים. המקומות השכיחים ביותר בהם תעדיף היונה לקנן בסביבת הבית: חדר כביסה, אדן חלון, מחסנים, מרפסות מקורות ומרזבים.

הדברת יונים והרחקת הקן

הרחקת היונים צריכה להתבצע בזמן מסוים לאחר בניית הקן. במידה וההרחקה לא הצליחה יש לבצע הדברת יונים. כמובן שהדברה זו חייבת להתבצע על ידי מדביר מקצועי ומנוסה. ישנן מגוון חברות הדברה במרכז ובאזור השרון המתמחות בתחום הדברת יונים. אותן חברות ישלחו מדבירים מקצועיים שיזהו את האזורים הנגועים בכינים וירססו אותם בחומרי הדברה ירוקה, אותם חומרים קטלניים לכינים אבל בעלי רעילות נמוכה לבני אדם וחיות מחמד.