הדברת עכברים וחולדות

עכבר

עכברים וחולדות

עכברים וחולדות הם יונקים ממשפחת המכרסמים. עכברים וחולדות נחשבים מזיקים ביותר לגידולים חקלאיים אך גם בבתים ובמחסנים כיוון שהם מכרסמים כל דבר בו הם נתקלים: מקרטון ופלסטיק ועד חוטי מתכת ואריגים שונים. אולם מעבר לנזק הכלכלי או אי הנוחות שהם גורמים, עכברים וחולדות יכולים להיות סכנה ממשית בהעברת זיהומים ומחלות אם הם משאירים סימני צואה ושתן במזון ובייחוד אם הם נושכים. במקרים של נשיכת עכבר חייב הננשך לפנות לטיפול רפואי נגד טטנוס וכלבת ונשקפת לחייו סכנה ממשית.

מדוע עכברים וחולדות אוהבים את בית האדם?

כאוכלי כל, עכברים וחולדות אינם כבולים מבחינת מזונם למקום מחיה אחד.  מכיוון שהמזון בביתו של האדם נגיש וזמין, במיוחד בעידן השפע בו ניתן למצוא אוכל ופירורי אוכל בכל פינה, גם בבתים נקיים מאד והמזון הזה, ושיירי המזון, מושכים את העכברים והחולדות.  המכרסמים מריחים את האוכל, בעזרת חוש ריח מפתוח, ממרחקים יחסית גדולים, ונמשכים אחרי הריח אל בית האדם. ברגע שהם פולשים לאזורי המחייה האנושיים הם מכרסמים כל מה שנקרה בדרכם. לרוב, עכברים וחולדות נטפלים לבתים צמודי קרקע, בעיקר אם יש גינה או חצר צמודה לבית, אבל לפעמים ניתן למצוא אותם גם בקומות גבוהות מעט יותר.

איך נדע אם ישנם עכברים וחולדות בבית ומה לעשות?

כבלים או בגדים מכורסמים, שאריות צואה (אליפסות זעירות בצבע חום כהה) בארונות או ליד פאנלים על הרצפה, ציוצים בלילות – כל אלו מעידים כי הבית שלכם מארח גם את המכרסמים הקטנים, במקרה של חולדות ועכברושים – לא כל כך קטנים. עכברים וחולדות מסוכנים מאד כיוון שהם גורמים נזק רב בבתים ובמחסנים ואף יכולים להוות סכנת חיים, בעיקר בבית בו גרים תינוקות וילדים. לכן כאשר יש עקבות של עכברים או חלודות יש להזמין מדביר מקצועי במהירות. בבתים רבים נמנעים מהזמנת הדברה מקצועית ומסתפקים במלכודות ביתיות. המלכודות הללו אינן יעילות כיוון שהעכברים לא תמיד נתפסים ובינתיים ממשיכים לעשות נזקים. אם בכל זאת לכדתם עכבר, אל תמהרו לשמוח – יש עוד, אתם פשוט לא מודעים לקיומם. הדברה מקצועית היא הפתרון היעיל והטוב ביותר נגד עכברים וחולדות, ופותרת את הבעיה בפעם אחת ובאופן ודאי.

איך מדבירים עכברים וחולדות?

הדברת חולדות ועכברים נעשית על ידי מדביר מקצועי באמצעות תיבות האכלה וארבעה סוגים של רעלים: פסטה, סולובלוק, שיקוי וגרגרים זו הדרך היחידה למגר לחלוטין את התופעה, להעלים את העכברים והחולדות ולמנוע את חזרתם אל ביתכם ולהפריע לשלוות נפשכם.