הדברת עש מזון

הדברת עש מזון: מהסימנים הראשוניים ועד כל שיטות ההדברה

  עש מזון, עשנור הקמח או עש הקמח ההודי – אלה הם השמות של אותו חרק מזיק והמעצבן שנוהג לפלוש למטבחים. ממדיו קטנים אך הנזק שהוא גורם הוא רב. זה אומר, שברגע שמגלים את העש במטבח, ההמלצה החמה היא לפנות באופן מידי למדביר מקצועי! הרי מדובר בבריאות היקרה שלכם, במראה האסתטי של המטבח ובכסף רב המושקע במזון ששמור במזווה. הדברת עש מזון על ידי איש מקצוע אמין ויעיל תבטיח לכם שקט נפשי לשנים ארוכות וביטחון כי המזון שלכם נקי מהמזיקים הטורדניים.

 הסימנים לעש מזון

כל איש מקצוע בתחום הדברת עש מזון יגיד לכם כי סימני הזיהוי של החרק הזה הם נורא פשוטים. וזה נכון. מספיק מבט חטוף על המזווה ועל מוצרי המזון השמורים בו ותגלו האם במטבח שלכם יש פולשים. שימו לב לפינות ולמגירות. כשיש עש מזון הם יהיו מכוסים בקורים לבנים מוזרים. גם המזון עצמו, כמו קפה, שוקו, קמח וסוגי שונים של תבלינים, יהיו מכוסים בקורות. סימן נוסף להימצאותו של העש הם חורים קטנים על אריזות של מזון. עש יכול בקלות לגבור על שקיות ניילון ואריזות פלסטיק דקות ולחדור פנימה לתוך המזון.

 השיטות להדברה

הדברת עש מזון נעשית בשיטות שונות, בהתאם להיקף הנזק, גודל המטבח והדרישות המיוחדות של הלקוח. השיטה הראשונה היא בעזרת ריסוס באמצעות חומר כימי מיוחד המאושר לשימוש במטבחים. השיטה השנייה היא בעזרת אבוקות עשן והיא מתאימה למקרים קשים של פלישת העש כאשר יש צורך להיכנס לכל הפינות החשוכות במזווה.  ישנן גם שיטות סבתא כמו לבנדר יבש או צמר גפן הספוג בשמן לבנדר, נענע יבשה, עץ ארז או ציפורן, קורנית, ג'ינסנג ורוזמרין.

 הדרכים למניעה

הדברת עש מזון לא נגמרת בביקורו של איש ההדברה. חשוב מאוד להקפיד לשמור על המטבח ועל המזווה נקיים. מידי כמה ימים שטפו היטב את כל המגירות והמדפים עם חומרי ניקוי מתאימים. מומלץ לשמור את המזון כמו קטניות, דגנים, קמח, קפה, קקאו וכו' באריזות אטומות של פלסטיק קשיח או בצנצנות זכוכית הנסגרות הרמטית. במידה וגילתם עש בחזרתכם מהמכולת, באחד ממוצרי המזון, הכניסו אותו למקפיא לכמה ימים כדי להרוג את הביצים ולהשמיד את המזיק.

  

למטבח שלכם פלשו מזיקים טורדניים? העש חיסל את כל המזווה שלכם? המגירות שלכם כוסו בקורים לבנים מוזרים? חייגו לטלפון: 1-700-500-889! המדביר המזמר יפתור לכם את הבעיה פעם אחת ולתמיד! אין צורך לסבול עש מזון – אפשר להיפטר ממנו בקלות וביעילות מרבית.