הדברת פסוקאים

פסוקאים

 

לפסוקאים, המכונים גם "כני ספרים" אומנם אין שם של חרקים מזיקים לבריאותו של האדם, אך אין ספק שהם מטרד רציני כשהם מופיעים בתוך ביתנו. הם גורמים נזק לרכוש ומהווים מטרד ממנו רבים עלולים לפתח אלרגיות.

 

מהם פסוקאים?

הפסוקאים, שבמבט ראשון מאוד דומים לכנים, הם חרקים מזיקים בגודל זעיר מאוד, באורך כמילימטרים בודדים. בעולם מוכרים אלפי מינים שלהם אך בישראל, למזלנו, אנו מכירים רק 19 מינים שכולם מכונים בשפה העממית "כיני ספרים". הם אינם גורמים נזק לאדם ואינם מעבירים מחלות, אך אין ספק שנוכחותם בביתנו הוא מטרידה מאוד, זאת בעיקר בשל הנזק לרכוש שהם גורמים (לספרים, לרהיטים, לפרוות ולמוצרי טקסטיל). אפשר לפגוש אותם בכל מקום: על רצפת הבית, על גבי הרהיטים, על מדפי הספרים, בתוך הספרים, בתוך המגירות וכן הלאה. הם אוהבים סביבה לחה וניזונים משאריות של בעלי חיים, צמחים, פטריות ואפילו מזון.

 

אילו נזקים גורמים פסוקאים?

הפסוקאים כאמור אינם גורמים נזק ישיר לבריאותו של האדם, אינם מעבירים מחלות ואינם נחשבים למסוכנים במיוחד. עם זאת, ישנם לא מעט אנשים האלרגיים לפסוקאים לכן הם יחושו גירודים תקפים שללא ספק מאוד מציקים לחיי היום יום. בנוסף לכם, הפסוקאים גורמים נזקים לרכוש ומהווים אי נוחות אסתטית כשהם משתלטים על הבית. במיוחד כשפעילותם היא ארוכת טווח והדיירים אינם מטפלים בהם: הפסוקאים גורמים נזק לרהיטים, לפרוות ולמוצרי טקסטיל.

 

כיצד מדבירים פסוקאים?

על מנת להדביר פסוקאים מוכרחים לפנות למדבירים מקצועיים ומנוסים. הרי מדובר בחרק כמעט ולא נראה לעין לכן גם מאוד חמקמק ומתרבה במהירות. הפסוקאים מסתובבים על פני כל הבית ובעיקר באזורים לחים, בין אם מדובר בנחילים ובין אם מדובר בפסוקאים בודדים שיצאו להם לטייל. מדביר מקצועי בדרך כלל יציע ללקוח הסובל מבעיית פסוקאים בביתו, טיפול נפח הכולל שימוש באבוקות עשן. כמו כן, גם ריסוס יסודי בכל חלל הבית ובמקומות מסתור – הוא פתרון מעולה. מה שכן, תמיד מומלץ לבצע פעילות ניקיון יסודי בבית, לשאוב היטב את הספרים, את דברי הטקסטיל, את הספות, את השטיחים והכי חשוב לדאוג למניעת תנאי לחות המהווים את אוזר המחייה האהוב על חרק זה.

 

 לחברת המדביר המזמר, שמזה שנים רבות פועלת בהצלחה בשוק ההדברה בישראל וצברה מאחוריה ידע רב ואלפי לקוחות  מרוצים, יש את הפתרון המושלם גם בשבילכם במידה ואתם סובלים מפסוקאים בביתכם. צרו איתנו קשר עוד היום וקבלו מאיתנו סיוע מקצועי, אמין ויסודי.