הדברת פרעושים

פרעוש החתול

פרעושים

אם יש לכם כלב או חתול בבית אתם בטח מכירים את החשש מפניהם – הפרעושים. פרעושים הם טפילים קופצניים אשר אוהבים בעיקר עור, פרווה ודם של בעלי חיים אבל מסתדרים לא רע גם עם דם האדם. עקיצות של פרעושים ניתן לחוש בדרך כלל ברגליים, עד גובה הברכיים, ומלבד לגרד וחוסר נעימות, לעיתים הפרעושים עשויים להעביר מחלות.

מיהו הפרעוש?

פרעושים הם חרקים קטנים, כמעט ולא נראים לעין, מוצצי דם וחסרי כנפיים. כפיצוי לכנפיים האבודות, זכו הפרעושים בזוג רגליים אחוריות ארוכות וחזקות המעניקות להם את יכולת הניתור המעולה. יכולת זו חיונית להם על מנת להיטפל לפונדקאי – אדם או חיה, ולהתחיל למצוץ את דמו על מנת לשרוד. יכולת הניתור המצוינת מסייעת להם גם לבריחה. בדרך כלל פרעושים מגיעים לאחר המלטה של חתולים אבל הם עוברים מבעל חיים אחד לאחר ולכן אם יש לכם חיית מחמד כלשהי, שלפתע מתגרדת וחסרת מנוחה, כדאי לבדוק אם היא נגועה בפרעושים. אומנם עקיצת פרעוש היא בדרך כלל נפוצה ואינה מזיקה, אך לעיתים הפרעוש יכול להסתובב במקומות מזוהמים להעביר משם מחלות על ידי העקיצה שלו.

איך נלחמים בפרעושים

המלחמה בפרעושים נעשית באמצעות חומר IGR המשמיד את הפרעושים לחלוטין ומעכב את גדילתם והתפתחותו של דור חדש. חומר זה מותר לשימוש רק בידי מדביר מקצועי ולכן על מנת להיפטר מהפרעושים יש לקרוא למדביר מקצועי ומנוסה שיוכל להדביר את הפרעושים, להשמיד אותם ולוודא שהם לא יתרבו. אם יש לכם חיית בית כמו חתול או כלב, חשוב לנקות גם אותו מפרעושים. ניתן לעשות זאת על ידי תכשירים שונים מותאמים לצורך מטרה זו. הדברה מפני פרעושים כוללת כמובן ריסוס או הדברה במקום בו הם נמצאים וגם שמירה על היגיינה, בעיקר של בעלי החיים בבית, על מנת למנוע את בואם של הטפילים בשנית.

פרעושים – לא אצלנו!

אם אתם גרים במרכז וסובלים מפרעושים בסביבתכם, הדבר עשוי להוות סבל רב, בייחוד אם מסתובבים גם ילדים קטנים בבית. אתם זקוקים ל טיפול של הדברה במרכז – הדברת פרעושים על ידי חברת הדברה מקצועית באזור המרכז, שתשלח אליכם מדביר מקצועי, אמין ומנוסה, אשר מכיר את הפרעושים ויודע בדיוק כיצד לטפל בהם ואיך למנוע את בואם המחודש. בנוסף, מדביר מקצועי יכול להמליץ על חומרי הדברה וניקוי של פרעושים, וכן חומרים המרחיקים פרעושים, אשר בטוחים לשימוש על בעלי חיים, במידה ויש לכם בעלי חיים בבית.