הדברת פשפשים

הדברה | הדברת מזיקים | הדברה במרכז | צ'יק צ'ק ג'וק | הדברה בתל אביב

פשפשים

פשפשים, כפי שאנו מכירים אותם, הם חרקים קטנים המתחבאים בסדקים בבית או בחורים וחריצים בין הצמחייה בחוץ וגורמים נזקים רבים לחקלאות באוכלם גידולים רבים, וגם לאדם – ביונקם את דם האדם כמזון למחייתם.

פשפשים בכל מקום

הפשפשים נפוצים ושכיחים בכל מקום בעולם והם מסוגלים לשרוד בכל תנאי מזג אוויר. מאחר ורוב הפשפשים הינם צמחוניים, הם בדרך כלל יעדיפו לחיות על צמחיה או בסמוך לה כמו למשל ליד מקור מים. אבל הם יכולים להימצא גם בשלוליות מים, במקורות מים מתוקים או מלוחים, בשלג או בחמסין מדברי, באזור טרופי או בלב האוקיינוס. על אף שרובם צמחוניים כאמור, עדיין קיימים זנים של פשפשים טורפים הניזונים מחרקים אחרים וגם כאלה המוצצים דם של יונקים. בעזרת החדק שיוצא מתחתית ראשו, יונק הפשפש את המזון וגם מעביר ארס או רוק לצרכי הגנה או לכידה. כאשר אין הפשפש בפעולת אכילה או הפרשה, נח החדק מתחת לגופו.

ההבדל בין פשפשים לפרעושים

הפשפש היחיד הפוגע באדם הוא פשפש המיטה הגורם לעקיצות מגרדות, מטרידות ונפוחות, אך לא מעביר מחלות. לעיתים מתבלבלים לא מעט אנשים בין פשפשים לפרעושים, אך למעשה מדובר בסוגים שונים של חרקים. הפשפש זוחל ומתעופף בעוד הפרעוש מקפץ. בנוסף, הפשפש גורם אומנם לעקיצות ובהחלט מהווה מטרד אך לא מסוכן כמו הפרעוש בהעברת מחלות. בנוסף, הפשפשים אינם נטפלים לחיות מחמד בניגוד לפרעושים. לבסוף – הפשפשים מסבים נזק רב לחקלאות, בייחוד כאשר כמות הפשפשים מתרבה במהירות ופוגעת בגידולים עצמם ובהמשך ההפריה שלהם. פרעושים אינם מזיקים לחקלאות כלל פשוט מכיוון שהם אינם ניזונים ממנה.

הדברה במרכז נגד פשפשים

הפתרון היעיל ביותר נגד פשפשים הוא הדברה מקצועית בהתאם לסוג הפשפש המצוי בקרבתכם. אם אתם סובלים מפשפש המיטה, יש להיעזר במדביר מקצועי אשר יוכל להשתמש בחומרים משמידי פשפשים אשר אינם רעילים לאדם. כאשר מדובר בפשפשים המזיקים לגידולים שלכם, יש צורך בחומרי הדברה אחרים שיהרגו את הפשפשים אך יצילו את הגידולים.

אם אתם גרים במרכז וסובלים מהימצאות של פשפשים בביתכם או בשדות הגידולים שלכם, חשוב להיעזר בשירותיו של מדביר מקצועי, כזה אשר יכול להעניק לכם תשובה לגבי החרקים הטורדניים ולהציע דרכי טיפול נוספות ומשלימות להיפטר סופית מהפשפשים. חברת הדברה מקצועית באזור המרכז, תוכל להעניק לכם שירותי הדברה במרכז כדי לחסל את הופעתם של פשפשים מכל סוג שהוא, ולמנוע את שובם של הטורדנים או המזיקים הללו אל נחלתכם.