הדברת פשפש מיטה

פשפש המיטה

פשפש מיטה

אחד הטפילים המטרידים ביותר הוא פשפש מיטה. פשפש מיטה, כשמו כן הוא, אוהב מאד להסתתר ולהתרבות בקרבת מקומות בהם ישנים בני אדם ולכן ניתן למצוא אותו במזרונים, בכריות, בשמיכות ובמיטות, אבל גם בין  סיבי השטיחים ובחריצים של הקירות. פשפש המיטה ניזון מדם חם, אשר מצוי אצל יונקים, ולכן, בהיותנו חלק ממשפחת היונקים, אנו מהווים מקור של מזון לפשפשים, ויכולים לשמש להם כפונדקאים.

מי אתה פשפש מיטה

פשפש מיטה הוא חרק טפיל מוצץ דם בגודל כחמישה מילימטרים. צורתם שטוחה ועגולה וצבעם נע בין אדמדם כהה ועד שחור. ככל שהם מלאים יותר בדם צבעם חזק וכהה יותר. בשל צורתם השטוחה הם יכולים להיכנס ולהזדחל לתוך חריצים צרים ולמצוא מסתור במקומות שאנו כבני אדם אינם מסוגלים להבחין בהם. הפשפש פעיל בעיקר בלילה וביום הוא מסתתר במיטות, במזרונים, בכריות, בשמיכות, בשטיחים ובקירות. עקיצותיו של פשפש מיטה מגרדות מאד, עד כדי פציעה וכאב, והן מהוות מטרד רב. העקיצות הללו מתנפחות ומתפשטות בכל הגוף, ואצל אנשים אלרגיים עשויות העקיצות להתנפח מאד, להאדים מאד ואף לפתח מעין תפרחת לבנה סביב מקום העקיצה. עם זאת, עד היום לא ידוע על נזק נוסף כמו העברת מחלות לאדם (בניגוד לפשפשים למשל).

טיפול בפשפשי המיטה

אם אתם קמים מתגרדים בכל בוקר עם עקיצות אדומות שמתפשטות על הגוף ומגרדות מאד, וגיליתם סימני דם על הקירות, ייתכן ובמיטה שלכם מתגוררת מושבה של פשפשי מיטה. פשפש מיטה הוא טפיל עיקש במיוחד אשר קשה מאד להיפטר ממנו לכן צריך לערוך טיפול מקיף הכולל הדברה על ידי ריסוס ושימוש באבוקות עשן. הדברה מהסוג הזה נעשית על ידי מדביר מקצועי בלבד המשתמש בחומרי ההדברה המתאימים. לאחר מכן, להשלמת הטיפול ומניעת שובם של פשפשי המיטה, יש לשאוב אבק מכל המזרונים, השטיחים והמיטות, ולכבס בהרתחה את כל הבגדים, מצעי המיטה, כרים, כסתות ושמיכות.

פשפש מיטה- לנקות גם את הכלב

פשפשי מיטה מטרידים, לא רק את האדם, אלא גם בעלי חיים נוספים בעלי דם חם. לכן, אם יש לכם כלב, חתול, ארנבת או כל חיית מחמד אחרת בבית, יש לנקות אותה היטב על מנת להשמיד ולהרחיק את הפשפשים, וכן לרכוש קולר נגד פשפשים שימנע את התנחלותם המחודשת על גבם של בעלי החיים שברשותכם. חברת הדברה מקצועית תסייע לכם להילחם בפשפש המיטה ותייעץ לכם כיצד כדאי לנהוג על מנת שלא ישובו הפשפשים, לא למיטות שלכם וגם לא אל בעלי החיים שלכם.