הדברת צרעות

צרעה מזרחית

הדברת צרעות: המדריך לכל סוגי ההדברה

  הדברת צרעות הוא לא עניין של מה בכך. מהמדביר נדרשת מקצועיות רבה, ניסיון והבנה מעמיקה בהרגלי המזיק הטורדני הזה. הוא חייב לדעת כיצד לגונן על עצמו וכן לעשות הכל כדי לגונן על הלקוח שלו בפני העקיצות. משמעות הדבר, שאם כבר החלטתם להיפטר מהצרעות פעם אחת ולתמיד, כדאי מאוד להפקיד את המשימה בידיים מקצועיות בלבד.

 כל השיטות להדברת צרעות

הדברת צרעות היא כאמור משימה לא פשוטה. בדומה לדבורים, גם הצרעות מאוד רגישות לרעלים וכאשר הן מרגישות אותם, הן נוהגות לתקוף את המרעיל שלהן. התוצאות עלולות להיות טראגיות. עם זאת, להבדיל לדבורים, הצרעות לא מאבדות את העוקץ שלהן לאחר העקיצה, מה שאומר שהן יכולות לעקוץ כמה שהן רוצות.

 הדברה כימית של הקן

השיטה הראשונה והנפוצה ביותר בקרב אנשי מקצוע בתחום הדברת צרעות, היא הדברה כימית של הקן. הכי טוב כמובן לאתר את צרעת האם ולהשמיד אותה אך הדבר לא תמיד אפשרי. לכן, המדבירים פשוט מרססים את הקן של הצרעות. אך גם זה לא כל כך פשוט, כפי זה נראה. קני צרעות בדרך כלל מוסתרים היטב ולאתר אותם נדרשת מקצועיות וזמן.

 הצבת מלכודות ליד הקן

במידה והקן לא נמצא, המדביר מציב מלכודות רעילות באזור בו יש חשש לקיומם של הקנים. מלכודות אלה עשויות מחומרים רעילים שלא רק מחסלים את הצרעות הנכנסות למלכודת, אלא גם את אלה הנמצאות בקן. כי לא כל הצרעות מתות באופן מידי והן חוזרות לקן, תוך שהן מחדירות לתוכו רעלים.

 הצבת פיתיון מורעל

ישנם מקרים בהם המדביר, בהתאם לסוג השטח וממצאי התחקיר שלו לגבי הקנים של צרעות, מחליט להציב פיתיונות מורעלים. השיטה דומה מאוד לשיטת הצבת מלכודות, אם כי היא הרבה יותר ידידותית לסביבה. כאן אין צורך לפזר חומרים רעילים אלא להשתמש בפיתיון בשרי מורעל

ריסוס על גבי קירות הבית

ישנם מקרים בהם קשה לאתר את קן הצרעות ואילו קשה מאוד לסמן את האזור המיועד לפורענות. לכן, הדברת צרעות נעשית בשיטה השלישית, שגם היא מאוד מקובלת ואפילו מאוד יעילה. מדובר בריסוס על גבי קירות החיצוניים של הבית כדי להרעיל את הצרעות המתקרבות אל הבית ולמנוע מהן להיכנס פנימה.

 נמאס לכם מהצרעות בבית? אל תחשבו פעמיים וחייגו למספר 1-700-500-889. המדביר המזמר יפתור לכם את הבעיה במינימום השקעה ועם מקסימום תוצאה. אנחנו מעניקים לכם אחריות לעבודתנו ומבטיחים שירות מעולה מכל הלב. התקשרו ונשמח לסייע לכם בדרך לחיים הרבה יותר נוחים!