הדברת צרצרים

צרצרים

  הצרצר הוא אחד החרקים המוכרים והנפוצים ביותר במחוזותינו. הוא מוכר לנו היטב בזכות שירת הצרצור שלרבים מהמאזינים גורמת לנדודי שינה. אך מלבד הרעש שבהחלט יכול לשגע ולהטריף, צרצרים גם גורמים לנזקים חקלאים ולאי נוחות בתוך הבית. למדבירים מקצועיים הם מוכרים היטב ולרשותם לא מעט כלים להיפטר מהם במידה והם פלשו לשטחם ולהרחיקם גם בעתיד.

 

מיני צרצרים

כיום בעולם קיימים כ- 900 מינים שונים של צרצרים אך כאן בישראל נפוצים רק שניים: צרצר הבית וצרצר השדה. לעיתים אפשר להיות עדים גם לפלישתו של מין שלישי – צרצר הגמל. לכל המינים הללו ישנן שלוש צורות תנועה עיקריות: הליכה, קפיצה ותעופה.

 

סוגי צרצרים

  • צרצר הבית: אורכו 18-25 מ"מ ואת ראשו החום מעטרים 3 פסים חומים כהים. זהו יצור לילי החיי מחוץ לבית אך לעיתים גם אפשר למצוא אותו בתוך הבית באזורים חמים כמו מטבחים, מרתפים, אזורים הסמוכים להסקה וכד'. הוא אוכל כמעט כל דבר, בעיקר פרורים ושאריות מזון.

 

  • צרצר הגמל: אורכו 15-40 מ"מ, צבעו חום בהיר לחום כהה עם מראה דבשתי. הוא נמצא בעיקר באזורים קרים ולחים כמו מתחת לאבנים, קרשים, מרתפים ועליות גג. הוא אוכל כל דבר ואפילו מוצרי טקסטיל כמו וילונות. חשוב לציין, שבניגוד לזנים אחרים של צרצרים צרצר הגמל אינו מצרצר ומפסיק לנוע כשהוא חשוף לתאורה חזקה.

 

  • צרצר השדה: אורכו 8-12 מ"מ, צבעו שחור לאפור והוא נמצא בעיקר בשדות מרעה, אחו, מדשאות ולעיתים גם בתוך הבתים. הסוג הזה של צרצר ניזון מכל דבר אך המאכל האהוב עליו הוא חיטה, שיבולת שועל ושיפון וגם כותנה, צמר ומשי.

 

נזקים של צרצרים

הצרצרים בדרך כלל אינם גורמים לנזקים תברואתיים או בריאותיים לבני האדם, מלבד אי הנוחות הכרוכה בצרצורם האגרסיבי בשעות הלילה. הצרצרים אינם מעבירים מחלות אם כי עלולים להיות מסוכנים לגידולים חקלאיים. כך או כך, הרחקת צרצרים מהבית או מהמשק החקלאי זה תמיד כדאי ובשביל זה תמיד כדאי לפנות למדבירים מקצועיים שברשותם חומרי הדברה ידידותיים לסביבה ולאדם, שכן מורשים מטעם המשרד להגנת הסביבה. למעשה, כל חומר הדבר למזיקים מעופפים יכול להתאים גם לצרצרים אם כי בדרך כלל יהיה מדובר בכמויות גדולות שיש רק למדבירים מקצועיים.

 

 לחברת המדביר המזמר יש פתרון מושלם גם עבורכם במידה ותרצו להיפטר מצרצרים. פנו אלינו עוד היום ונשמח להעמיד לרשותכם את צוות המדבירים המיומן, האמין והמקצועי שלנו.