הדברת קרדית האבק

קרדית האבק

מהי קרדית האבק?

קרדית האבק היא סוג של חרק מיקרוסקופי שחי בסביבת האדם, בעיקר במקומות מרובי אבק, לחות וחום. הקרדית ניזונה מקשקשי עור הנמצאים בסביבה הביתית שלנו, בעיקר בסדינים, ציפיות ובגדים. ההשפעה הכי נפוצה של קרדית האבק על האדם היא התגובות האלרגיות, מה שנקרא בשפה השגורה "אלרגיה לאבק", המגיעות כתוצאה מהפרשות שהיא משאירה. בני האדם נחשפים לקרדית האבק בעיקר בזמן שינה. הגללים הקטנים שלה נשאפים למערכת הנשימה שלנו ועל כן התגובות המוכרות לנו: עיטושים, נזלת, אסטמה, גירודים, עקצוצים בעיניים ועוד.

קרדית האבק – טיפולי מניעה

יש כמה דרכים והמלצות לטיפול בחרק קרדית האבק. ההמלצה הראשונה והבסיסית היא לכבס את כלי המיטה לעיתים תכופות, רצוי בטמפרטורה של 60 מעלות ומעלה. ההמלצה השניה היא להשתמש לעיתים תכופות יותר בשואב אבק, ולנקות אבק ממדפים וארונות למיניהם. ישנן חברות הדברה במרכז ואיזור השרון ורוב חלקי הארץ המטפלות בקרדית באופן מיוחד. לאותן חברות יש חומרים הקוטלים את החרק המזערי ומיועדים לשימוש עצמאי. אם אתם סובלים מקרדית האבק, הזמינו מדביר מקצועי והוא יוכל לתת לכם את כלל הפתרונות.

מה גורם לתגובות האלרגיות?

מחזור החיים הממוצע של קרדית האבק נע בין 20 ימים  ל - 10 שבועות, תלוי במין. משך ההתפתחות שלה תלוי מאוד בתנאי מזג האויר. במהלך מחזור החיים המקסימלי של 10 שבועות, תייצר קרדית האבק קרוב ל - 2000 חלקיקי צואה. אותם חלקיקים נכנסים לנו למערכת הנשימה וגורמים לתגובות אלרגיות שונות. יש אנשים שמגיבים באופן קשה יותר לקרדית האבק. אלרגיה כזו לא ניתן לרפא, זו אלרגיה כרונית. מה שכן, אפשר לנסות לעשות את המקסימום בשמירה על הניקיון, ניקוי האבק ובעצם יצירת תנאים בלתי אפשריים עבור הקרדית. ריסוס והדברת הקרדית מידי תקופה הוא בהחלט פתרון ראוי וטוב לטיפול בהתקפי האלרגיה.

הדברה על פני רפואה

אז כאמור את האלרגיה אי אפשר לרפא. אם תפנו לרופא, בדרך כלל ימליצו לכם על בדיקות דם בתהליך ארוך ומייגע ולבסוף יציעו לכם תרופות. תרופות אלה בעלות מרכיבים כימיים, גורמות לעייפות, תשישות ובעיקר, לתלות, מאחר ואלו כדורים שתצטרכו לקחת מידי יום. לפני שאתם פונים לרפואה המערבית, עשו כל מה שאתם יכולים על מנת להימנע מתרופות. פנו למומחים לאלרגיה שיפרסו בפניכם מספר פעולות בסיסיות שישפרו את רמת החיים שלכם. כמו כן, פנו לחברת הדברה מקצועית שתמליץ לכם על ריסוס וקטילה של הקרדית מידי תקופה.