ג'וק גרמני

תיקן גרמני

ג'וק גרמני

מה לעשות, גם ג'וק גרמני הוא פלא הבריאה, למרות שבעיני אנשים רבים (ואולי נשים רבות) אין שום דבר פלאי בו. אין זה אומר שאנו חייבים לחיות איתו. ג'וק גרמני, אותו ג'וק קטן וחום שמזדחל אל מתחת למיקרוגל, לתוך התנור או המקרר, בין הסדקים בשיש והתבלינים בארון ועושה שמות במטבח, הוא תיקן שכדאי להיפטר ממנו לפני שיתרבה, כיוון שקצה ההתרבות שלו באמת מרשים.

קצת על תיקן גרמני

ג'וק גרמני, או תיקן גרמני בעברית, הוא מקק קטן וחום שאוהב מאד תנאי חום או קור קיצוניים ולכן מחפש מקומות מחייה כמו תנור, מיקרוגל, מקרר, מקפיא וכד'.  אי לכך, ברוב המקרים ניתן למצוא ג'וק גרמני בעיקר במטבח, מתחת למכשירי חשמל, בתוך סדקים בשיש או בארונות תבלינים. כל זה הופך את העסק ליותר מורכב מבחינת הדברה כיוון שמדובר במקום רגיש. בנוסף, ג'וק גרמני הוא ג'וק אוכל כל ואינו זקוק לחפש מזון למחייתו. הוא מסוגל לחיות ולהתרבות בתנאי ביוב וללא מזון למשך ימים ארוכים. התיקן הגרמני מתרבה מהר מאד ולכן ברגע שמבחינים באחד חשוב מאד לקרוא לעזרת מדביר מקצועי כי בטוח יש כבר הרבה מהם.

כיצד מדבירים ג'וק גרמני

הדברת ג'וק גרמני איננה מתבצעת בעזרת ריסוס. ריסוס רגיל לא משפיע על התיקנים הללו ואיננו מדביר אותם מפני שהם עמידים מולו. גם אם נגד תיקנים מסוגים שונים אפשר להשתמש בחומרי הדברה ביתיים (שגם פה יעילים בדרך כלל להדברת תיקן בודד ומקסימום להרחקת תיקנים מהאזור המרוסס לכמה שעות), נגד התיקן הגרמני אפילו חומרי ריסוס והדברה מקצועיים לא יהיו יעילים. לכן הדברת תיקן גרמני נעשית באמצעות ג'ל מיוחד שמאושר לשימוש אך ורק אצל מדבירים מקצועיים. במידה ויש צורך בהדברה של ג'וק גרמני, הדרך היחידה לעשות זאת היא לפנות למדביר מקצועי שיבצע את ההדברה עבורכם. המדביר לא משמיד רק את התיקנים אלא גם את שקי הביצים שלהם. בנוסף הוא מורח חומר מרתיע המרחיק את התיקנים מאזורים מועדים לפורענות.

הדברה במרכז

אם אתם מתגוררים באזור המרכז וסובלים מתיקנים גרמניים בביתכם, זה הזמן לקרוא למדביר מקצועי מהמרכז, המשתמש בחומרים יעילים וחזקים מצד אחד, אך גם מאושרים לשימוש בבתים מטעם משרד הבריאות. הפתרון עבורכם הוא הדברה במרכז באמצעות מדביר מקצועי שיודע כיצד להתמודד עם ג'וק גרמני ואיך לעצור את ההתרבות שלו במעוד מועד.